Добре вести: Повређени на железничкој станици у Новом Саду се опорављају, стање стабилно

Добре вести: Повређени на железничкој станици у Новом Саду се опорављају, стање стабилно.
Управница Клинике за анестезију, интензивну терапију и терапију бола Клиничког центра Војводине др Теодора Тубић рекла је данас да је двоје пацијената, који су тешко повређених услед обрушавања надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду, у свесном и психички стабилном стању.
„Они су свесни, дишу спонтано, нема потребе да добијају било какве лекове који би их одржавали у добром стању крвног притиска и срчаног ритма. Психички су стабилни“ – рекла је Тубић.
Она је додала да су ти пацијенти ипак и даље на лечењу у јединици интензивне неге.
„Превијање је и даље у условима операционе сале и константна је превенција могућих локалних компликација, али и системских“ – напоменула је Тубић.
Бонус видео
