Монах Антоније: Нисам се надао да ће народ овако да се поколеба…

Монах Антоније (Фото: Танјуг)
Субота је, нисам се надао да ће народ овако да се поколеба, поделио је са окупљенима своје разочарење мањим бројем људи на протесту у Београду монах Антоније Давидовић, који четири године предводи литије због потапања ваљевске Грачанице, преноси Танјуг.
Он се најближим окупљенима обратио око 22 сата преко микрофона са аутомобила који је паркиран у близини скупштинског степеништа.
Проблем је, по њему, што су претходних дана неки прерано „кретали у напад”, па полиција, каже, похапси велики број, па се људи сада плаше и не долазе на протест.
Каже да су политичари издајници, да сви говоре лажи, најпре политичари, а онда и новинари, а верује да су ово протести против „ковид диктатуре”.
Он је синоћ са Литијом дошао пред скупштину, што је било право освежење, будући да је сам монах Антоније и људи који га прате нису вођени никаквим идејама о власти и инцидентима, већ управо вођени жељом да се Србија изведе и врати на једини право – православни пут.
Танјуг / Васељенска

Izdrzi Antonije, odrzavaj koliko toliko svest u narodu, probudice se polako.. Jedina svetla tacka… Covek se angazuje za svakog coveka… Boricemo se Antonije, koliko mozemo i ako Bog da imacemo nov zivot. BOG te blagoslovio.