Роскомнадзор захтева од Telegram-а уклањање забрањених сетова стикера

Телеграм

Роскомнадзор захтева од Telegram-а уклањање забрањених сетова стикера.

Роскомнадзор је упутио захтев Telegram-у да уклони два забрањена сета стикера.

„На основу судске одлуке, Роскомнадзор је унео ове интернет-странице у Јединствени регистар забрањених информација и послао обавештење власнику хостинга и интернет-ресурса са захтевом да уклони забрањени садржај“, преноси ТАСС.

Наводи се да је реч о два сета стикера са нацистичким мотивима.

Раније је суд изрекао казну Google-у у износу од 3,5 милиона рубаља због одбијања да испуни захтев Роскомнадзора за ограничавање приступа забрањеном садржају.

Васељенска

Бонус видео