САД воде преговоре о депортацији илегалних миграната у треће земље

Администрација Сједињених Америчких Држава води разговоре са више земаља у вези са депортацијом илегалних миграната, пренео је ТАСС.
Како је изјавио Томас Хоуман, званичник Беле куће задужен за безбедност граница и депортације, неке државе су спремне да приме мигранте које не желе да прихвате њихове матичне земље.
„Преговори су у току“, рекао је Хоуман новинарима. „Постоји више држава које су вољне да прихвате мигранте уместо њихових земаља порекла. У тим случајевима, тражимо трећу безбедну земљу која је спремна да их прими. Дакле, да – преговори се воде“, нагласио је он.
Васељенска
Бонус видео
