У Бугарској ће бити изграђена база НАТО-а

Бугарска ће, у оквиру стратегије НАТО-а за обуздавање Русије, изградити базу која ће моћи да прими 5.000 војника, а по потреби и пун састав дивизије алијансе од 10–20 хиљада људи.
База ће се налазити у близини ауто-пута А1, који повезује луку Бургас са Софијом. На тој локацији већ се налази борбена група НАТО-а под италијанском командом, са 1.200 војника.
У оквиру новог комплекса биће смештена мултинационална јединица у којој ће служити војници из Велике Британије, Грчке, Бугарске, Турске, Северне Македоније, Црне Горе и Албаније.
За изградњу базе биће издвојено 100 милиона евра, а званична Софија овај пројекат представља као уносну инвестицију у домаћу економију.
В.Т./Васељенска

Не знам како ће те само да обуздате и Кину, Индију и остале земље Бриксa које су бар
2 пута моћније од НАТО, ма колико база имао. А и саме базе су легло разврата и
свакавих перверзија и све је у функцији „златне милијарде“ у које Бугарска свакако
не спада.