САД одбацују неуспешну концепцију глобалног доминације

Бела Кућа

(фото:Васељенска)

Власти Сједињених Америчких Држава намеравају да одбаце концепцију глобалног доминације, коју су у Вашингтону признали као неуспешну.

Ово је наведено у новој стратегији националне безбедности САД, која је представљена у петак, 5. децембра.

„Сједињене Државе одбацују неуспешну концепцију глобалног доминације, али морају спречити глобално, а у одређеним случајевима и регионално доминирање других сила“, наводи се у документу.

Стратегија такође истиче да Европа треба сама да преузме одговорност за своју безбедност.

В.Т./Васељенска