Египат памти: У Каиру упаљено 1200 свећа

У Каиру су свеће биле постављене тако да формирају слику Вечног пламена и натпис „Египат памти“.
Догађај је одржан уочи Дана сећања и жалости у Руском дому у оквиру међународног пројекта „Ватрене слике рата“. Придружили су му се запослени из канцеларије Россотрудничества, активисти покрета „Волонтери победе“ и египатски студенти који уче руски језик.
Поред тога, Руски дом је био домаћин догађаја „Свећа сећања“ и изложбе „Двоструки портрет на позадини века“, посвећене 135. годишњици Сергеја Прокофјева и 120. годишњици Дмитрија Шостаковича.
Раније је потпредседница Државне думе Ирина Јароваја изјавила да многи становници Кијева и Одесе нису издали сећање на своје претке и да ће упалити свећу у знак сећања .
В.Т./Васељенска
