Технократе захтевају порез на месо за борбу против климатских промена
Група економиста за заштиту животне средине у Немачкој захтева да се наметну огромни порези на месне производе у борби против климатских промена, уз позивање да говеђе месо буде скупље за 56 одсто, преноси Самит Њуз.
Тврдећи да је стока одговорна за 13 одсто емисија гасова стаклене баште, истраживачи са Катедре за одрживо коришћење природних ресурса ТУ Берлина захтевају ограничења у потрошњи меса како би се „постигла неутралност гасова стаклене баште“.
„Сточарство знатно утиче на емисију гасова стаклене баште, загађење земљишта и воде, а драгоцене шуме се крче за пашњаке и усеве за исхрану“, рекао је вођа групе, професор Линус Матаух.
„Докази сугеришу да су утицаји на животну средину толико велики да свет не може да испуни климатске циљеве и задржи виталне екосистеме нетакнутим без смањења потрошње меса – барем у западним земљама са високим приходима“, додао је он.
Матаух жели да владе „почну да размишљају о опорезивању меса како би смањиле његову потрошњу“, тврдећи да је то „најефикаснији пут за спречавање даљег притиска на нашој планети“.
„Према прорачунима групе, директни трошкови узгоја стоке у односу на климатске промене износе чак 9,21 долара по килограму говедине“, преноси РеМик Њуз. „Примена овог трошка на цену говедине могла би резултирати скупљим говеђим производима за чак 56 посто. Слично томе, живина би коштала 25 одсто више, а јагњетина и свињетина би порасле за 19 одсто“.
Такви порези ће, наравно, првенствено утицати на сиромашне, који у многим западним земљама већ трпе због велике инфлације хране.
Без сумње ће решење за то бити јаче улагање напора да се охрабре сви да почну да једу бубе као алтернативни и „одрживи“ извор протеина.
Као што је раније истакнуто, Светски економски форум је на својој веб страници објавио два чланка у којима се истражује како се људи могу условити да се навикну на идеју да једу коров, бубе и пију отпадну воду како би се смањила емисија ЦО2.
У јануару прошле године, ЕУ је званично одобрила продају црва као хране намењену за људе.
Прошлог месеца, професорка Универзитета Вандербилт Аманда Литл, тврдила је да сви на свету морају да почну да једу инсекте и да је одобрење ЕУ за њих дало одређени вид „достојанства“ њиховој потрошњи.
Једна група људи која неће јести бубе су технократски глобалисти.
Упркос инсистирању на томе да сви остали смање свој животни стандард и рационализују своју исхрану меса како би спасили планету, током прошлогодишњег самита Цоп 26, учесници су уживали у менију препуном јела од животиња која су била барем двоструко већа од угљеничног отиска просечног оброка у Великој Британији.
Васељенска
Бонус видео
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.