Санкције почеле да делују: Немцима нико не гарантује грејање на зиму

енергената, гаса

(фото:ФСК.РУ)

Немцима се не може гарантовати  да ће следеће зиме у њиховим становима бити топло.

Ово је изјавио генерални директор највеће стамбене компаније у Немачкој Ролф Бух у интервјуу за Дер Шпигл.

Штавише, рекао је он, рачуни за грејање за неке станаре „могли би да буду и до двомесечне кирије“.

Бух је такође приметио да Немачка неће моћи брзо да одбије испоруке руског гаса.

Раније је немачки министар финансија рекао да ће, ако сама земља одбије да увози гас из Руске Федерације, „то себи задати снажан ударац”.

Васељенска

Бонус видео