Први пут у историји: Северна Кореја поставила жену на место министра

северна кореја0d2

Балсистичка ракета (Фото: Јутјуб)

Северна Кореја је први пут именовала жену за министарку спољних послова, јавили су севернокорејски државни медији.

Чое Сон Хуи, бивша заменица министра спољних послова, именована је за шефицу дипломатије на састанку владајуће странке, којим је председавао лидер Северне Кореје Ким Джонг Ун, наводи агенција КЦНА.

Она ће заменити Ри Сон Гвона, бившег војног званичника који је водио преговоре са Јужном Корејом.

Чое је била блиска саветница Ким Џонг Уна током нуклеарних преговора са Сједињеним Америчким Државама и пратила је севернокорејског лидера на сусретима са бившим предсједником САД Доналдом Трампом.

ИН4С

Бонус видео