Хакери закључали сервере система града Новог Сада !

интернет ит хакери

(Фото: Sputnik / Кирилл Каллиников)

Сервери градских управа Новог Сада, али и неколицине других јавних служби који су у систему ЈKП „Информатика“, хаковани су током викенда, сазнаје 021. Хакери траже биткоине да би откључали системе.

Kако је објавио портал 021, највероватније се ради о хакерском нападу из иностранства.

Градске камере у Новом Саду тренутно не функционишу, а запосленима у градским службама речено је да не могу да приступе својим мејловима.

Kако незванично сазнаје 021, хакерски напад пријављен је у понедељак полицији и одељењу за високотехнолошки криминал, а хакери траже велике суме у виртуелној валути како би откључали сада већ криптоване и закључане сервере.

На серверима се налазе и вредне базе података, пише новосадски портал.

Информацију о хаковању грађани су могли да сазнају ако су, рецимо, данас покушали да плате рачун на шалтерима „Информатике“.