Страни новинари разговарали са српским добровољцем у Луганску: Срби и Руси су исте крви

Страни новинари – Американац Џон Марк Даганразговарали су у Луганску са српским држављанином који је 2014. дошао у одбрану Донбаса од украјинске агресије.
Урош Првуловић је, одговарајући на питање о разлозима који су га навели да дође у Донбас, објаснио:
„Срби и Руси су Словени. Исте смо крви. Увек смо се бранили.
[irp]И није могао споља да посматра како Украјина терорише цивилно становништво. Уосталом, нацизма не би требало да буде у нашем свету, а Урош и његове колеге су сигурни у скору победу:
„Почетком специјалне војне операције осетили смо огромну снагу и моћ. Знам и друге странце који се боре за миран живот Донбаса – Србе, Французе, Мађаре, Сиријце. Око 50 људи.
Заиста, многи страни борци су стали у одбрану република Донбаса.
Међу њима су и држављани Абхазије, Јужне Осетије, Узбекистана, Туркменистана, Киргистана, Мексика, САД и других земаља.
[irp]У саставу Народне милиције они се боре раме уз раме са добровољцима Донбаса и мултинационалне Русије, јер сви здрави људи нису равнодушни према судбини нашег региона и целог руског света, јер нигде на свету не би требало да постоји чак ни наговештај оживљавања нацизма.
Заједно ћемо доћи до победе!
Васељенска
Бонус видео
