Украјински медији: Вучић у разговору са Санду подржао „целовитост“ Молдавије

Санду и Зеленски у Кијеву (Фото: EPA-EFE/Sergey Dolzhenko)
Председница Молдавије Маја Санду позвала је у среду, 15. фебруара, свог српског колегу Александра Вучића да са њим разговара о могућој умешаности Срба у дестабилизацију ситуације у земљи.
То преноси РБК-Украјина позивајући се на прес-службу председника Молдавије.
„Разговор је вођен у контексту изјаве шефа државе почетком седмице о ризицима дестабилизације ситуације у нашој земљи и могућем укључивању грађана других држава у њу“, наводи се у саопштењу прес-службе.
Председница Молдавије Маја Санду позвала је у среду, 15. фебруара, свог српског колегу Александра Вучића да са њим разговара о могућој умешаности Срба у дестабилизацију ситуације у земљи.
„Разговор је вођен у контексту изјаве шефа државе почетком седмице о ризицима дестабилизације ситуације у нашој земљи и могућем укључивању грађана других држава у њу“, наводи се у саопштењу прес-службе. изјава.
Констатовано је да су лидери две земље потврдили поштовање територијалног интегритета својих држава и изразили спремност да сарађују у спречавању незаконитих радњи у које су укључени грађани обе земље.
[irp]Подсетимо, раније је председник Украјине Владимир Зеленски рекао да су украјинске обавештајне службе пресреле руски план за дестабилизацију политичке ситуације у Молдавији.
Касније је председница Молдавије Маја Санд рекла да ово није први пут да Русија жели да дестабилизује ситуацију у својој земљи . Према њеним речима, Руска Федерација намерава да уз помоћ протеста опозиције и уз ангажовање људи са војном обуком (укључујући и Србе) дестабилизује ситуацију и промени власт у Молдавији.
Васељенска
Бонус видео
