СПРЕМА СЕ РЕФЕРЕНДУМ! САД остају без Тексаса?

републиканци

Републиканци. (Фото: Јутјуб)

Републиканац Кајл Бајдерман најавио је да ће ускоро предложити доношење закона, којим ће бити отворена врата референдума за отцепљење Тексаса од Сједињених Америчких Држава.

„Федерална влада је ван контроле и не представља вредности за које се залажу становници Тексаса. Због тога предлажем закон о референдуму“, написао је Бајдерман на Фејсбуку.




Заступник у парламенту Тексаса је, такође, рекао да је овај предлог у складу са уставом те државе.

Дневник Морнинг стар из Даласа тврди да ово није први пут да се оваква иницијатива појављује у јавности, али наводи да није сасвим јасно да ли се Тексас легално може одвојити од остатка САД.

Демократе су оштро критиковале Бајдерменову најаву, доводећи у питање његов патриотизам.

[table id=1 /]



РТС