Најављен крај пандемије? „Ковид ће наставити да бледи како улази у трећу годину“
Како долази време у којем почињу да се имплементирају остале агенде, тако се са једне стране најављује крај корона хистерије док се са друге “гасира” са уценама, присилом, дискриминацијом и терорисањем оних који нису прихватили глобалистичку игру.
Овој првој тези у прилог иде најновији текст из “Гардијана” у којем се прича о крају такозване пандемије и њеног прелазак короне у ендемски тип вируса.
Пол Хантер, професор медицине британског универзитета Истошна Англија рекао је а Гардијан формулише да је мало вероватно да ћемо успети да искоренимо ковид 19, али друштва су и раније учила како да живе са болестима. Са непредвидљивим избијањима епидемије која се и даље дешавају широм света и појавама варијанти попут омикрона, свет је и даље добрано у пандемији.
Али, добра је вест како они кажу да се већина научника слаже да ће пандемија једном окончати – иако је тешко предвидети тачан период – те да ће вирус постати ендемски, пише “Гардијан”.
Кад ће коначно да прође пандемија?
Пандемија ковида неће трајати заувек. Вероватно ће наставити да бледи како улази у своју трећу годину, оживљавајући са новим сојевима и повлачећи се пред вакцинама, рестрикцијама и другим мерама. Али, чак и ако се корона вирус никад не искорени, имунитет људи ће се побољшати и свет ће бити у стању да живи са ковидом, у чему се стручњаци генерално слажу.
Велика већина стручњака за инфективне болести мисли да је SARS-CoV-2 ту да остане. Унуци наших унука ће и даље хватати вирус, али ковид, болест, ће постати део наше истерије како инфекција прелази у само још један узрок обичне прехладе – рекао је CNN-у Пол Хантер, професор медицине британског Универзитета Источна Англија.
Међутим, ту постоји једно значајније питање – колико ће нам требати да стигнемо дотле?
Одговор је добрим делом у нашим рукама. Пандемије ишчезавају као последица људских напора, попут развоја вакцине, праћења контакта, анализе генома, мера задржавања и међународне сарадње. Свет, дакле, има алатке да оконча пандемију што је брже могуће, међутим, проблем је у томе што се те алатке не користе на најбољи начин, чак ни након 20 месеци пандемије.
“Ово је велико питање. Никад није био план, а и даље га нема на глобалном нивоу. Нисмо добри у решавању глобалних криза као свет. Немамо инфраструктуру, руководство или одговорност”, рекла је CNN-у Андреа Тејлор, помоћница директора програма Глобалног здравственог института Дјук.
[table id=1 /]
Нулта тачка
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.