Гејтс се од вакцина окреће – виртуалној реалности! Улаже богатство у нову агенду
Мајкрософт је јуче уложио скоро 70 милијарди америчких долара у своју визију будућности.
Компанија је јуче обавила своју највећу аквизицију до сада. Купили су једног највећих развојних студија видео игара на свету – „Activision“. Activision у свом портфолију нуди хит наслове попут „Call of Duy“, „Candy Crush“, „World of Warcraft“ и друге.
Према мишљењу аналитичара, ова куповина ће направити тектонски поремећај на тржишту забаве и видео игара.
Мајкрософтова Xbox дивизија већ одавно каска за Сонијем када су у питању ексклузивне игре на конзолама. Овим потезом Мајкрософт је читаву ситуацију заокренуо у своју корист, а деонице Сонија су при објављивању овог уговора су опале 10 одсто.
Међутим, Xbox није једини разлог за ову куповину. Тајна је у будућности званој – Метаверзум.
Метаверзум – Мајкрософтова визија будућности
Вероватно сте последњих месеци више пута налетели на реч – Метаверзум. Метаверзум је заправо друго име за виртуелну реалност. Оно што је разликује од претходних идеја о виртуелној реалности је то да су велике технолошке компаније и инвеститори сада подржали ову идеју. Попут Фејсбука, који је име своје кровне компаније променио у „Мета“, алудирајући управо на Метаверзум.
С обзиром да виртуелним световима за сада доминирају игре, куповина „Activision“ студија је за Мајкрософт само одскочна даска за остваривање овог циља.
Сајт Надела, извршни директор Мајкрософта је још прошле године говорио о будућности компаније и Метаверзуму. Он види будућност у томе да ће многе компаније за развој софтвера моћи да праве различите виртуелне светове. И Фејсбукову визију о Метаверзуму назвао „добром идејом“.
Све ово индикује да је Мајкрософт спреман да озбиљно улаже у своју визију за будућност.
Вест о купивини је подигла цене осталих студија за развој игара па су деонице „Ubisoft Entertainment“ студија скочиле за 8,5 одсто, а „Electronic Arts“ за 7 одсто, према писању портала BusinessInsider.
Нова
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.