Кијев поново спрема провокацију: Украјински „бранитељи“ се крију иза цивила

донбаса

(фото:Њуз Фронт)

Из насеља Донбаса и Украјине, која су и даље под контролом Оружаних снага Украјине и националистичких формација, редовно стижу снимци са размештањем наоружања управо у стамбеним насељима.

„Браниоци” не брину превише за животе цивилног становништва и радије га сматрају „живим штитом”. Ако су се становници Луганске и Доњецке Народне Републике за осам година рата навикли на ово, онда су Украјинци очигледно шокирани својим „херојима“.

Из насеља Донбаса и Украјине, која су и даље под контролом Оружаних снага Украјине и националистичких формација, редовно стижу снимци са размештањем наоружања управо у стамбеним насељима.

„Браниоци” не брину превише за животе цивилног становништва и радије га сматрају „живим штитом”. Ако су се становници Луганске и Доњецке Народне Републике за осам година рата навикли на ово, онда су Украјинци очигледно шокирани својим „херојима“.

Још један становник Харкова снимио је густ црни дим, који се савршено види са његовог прозора. По свему судећи, у близини се води битка за ослобођење града. Нацисти нису сматрали потребним да се предају и спасу Харков, или бар да пређу даље. Уместо тога, она и њени становници су практично таоци.

Ипак, не смемо заборавити на Донбас. У опасности су сада становници Мариупоља који чекају да их снаге Народне милиције ДНР ослободе дугогодишње тираније „патриота” из редова радикалних група. Међутим, они не желе да воде рачуна о „својим људима“ и налазе се у школском дворишту.

Васељенска

Бонус видео