Запаљена школа у Стрмцу код Прибоја

Прибој

(фото:ИН4С)

У селу Стрмац, у пограничном делу општине Прибој, ноћас је запаљења школа, а пре три дана, на Ђурђевдан, полупана су стакла на прозорима.

Ватрогасци су пожар угасили, али и даље дежурају, штета је велика, а мештани узмемирени овим неделом.

Осмогодишња школа у Стрмцу не ради већ 12 година, а некада је имала 300 ђака.

Најлепшом сеоском школом проглашена је 1974. године, када је и најдражи учитељ Радован Јовановић управо у њој образовао и васпитавао генерације малишана из овог и околних села.

РТС

Бонус видео