Газпром је саопштио да ће компанија платити више од 5 трилиона рубаља пореза у 2022

Газпром

газпром(фото:РТ)

Газпром ће ове године платити више од 5 трилиона рубаља пореза, изјавио је Карен Огањан, шеф одељења Гаспрома.

Генерално гледано, група Гаспром ће платити више од 5 трилиона рубаља пореза у буџете свих нивоа до краја 2022. године“, рекао је он, преноси ТАСС.

Охањан је напоменуо да ће до краја године Гаспром постати највећи порески обвезник у земљи.

Гаспром је 8. децембра забележио нови максимум дневних испорука гаса Кини, премашивши своје обавезе за 16%.

Васељенска

Бонус видео