САД увеле санкције потпредседнику Парагваја

сад
Министарство финансија САД увело је санкције потпредседнику Хугу Веласкезу и бившем председнику Орасију Картесу.
Према америчкој страни, они су умешани у корупцију,преноси РТ.
„Данас је Канцеларија за контролу страних средстава Министарства финансија САД санкционисала Орасија Мануела Картеса, бившег председника Парагваја, и Хуга Адалберта Веласкеза Морена, садашњег потпредседника, због њихове умешаности у раширену корупцију која подрива демократске институције у Парагвају“, наводи се у изјава документ .
Раније је Министарство финансија САД саопштило да америчка страна уводи нове санкције против руских правних и физичких лица .
Васељенска
Бонус видео
