Варшава и Вашингтон разговарају о повећању америчког војног контингента у Пољској

Варшава и Вашингтон разговарају о повећању америчког војног контингента у Пољској.
Вашингтон и Варшава разговарају о могућности повећања америчког војног присуства у Пољској. Ово је изјавио пољски премијер Матеуш Моравјецки у интервјуу америчкој телевизијској компанији Си-Би-Ес, преноси ТАСС.
Према речима Моравјецког, пољско руководство разговара са администрацијом председника САД о питању изградње америчког војног контингента у Пољској. Поред тога, пољски премијер је захвалио САД што су послале системе ПВО Патриот, као и друге системе муниције. Моравјецки верује да ове испоруке могу „ићи у спрези” са размештањем додатних америчких трупа у Пољској, преноси Белта.
[irp]Раније је заменик пољског министра спољних послова Павел Јаблонски рекао да се пољско руководство нада да ће током предстојеће Бајденове посете Варшави бити донета одлука о повећању сталног контингента НАТО трупа на источном крилу алијансе.
Џо Бајден ће посетити Пољску од 20. до 22. фебруара, где ће се састати са пољским председником и лидерима букурештанских девет земаља (Бугарске, Мађарске, Летоније, Литваније, Пољске, Румуније, Словачке, Чешке и Естоније).
Васељенска
Бонус видео
