Амбасадор Норвешке у Београду: Србија један од највреднијих партнера НАТО

србија нато русија

Амбасадор Норвешке у Београду: Србија један од највреднијих партнера НАТО.

Министарка за европске интеграције Тања Мишчевић изјавила је да се ни у влади, ни у парламенту, не разматра питање промене војне неутралности.

Мишчевић је на конференцији за штампу након после завршетка иницијативе „Нордијски зелени пројекат – Одржива решења за Србију“ рекла да се „никада није разговарало о измени става према војној неутралности од стране владе или у самом парламенту“.

Амбасадор Норвешке Јерн Еуген Јелстад изјавио је да Србија има пуно право да брани своју неутралност и право на то да сама одлучује о промени свог избора.

„Србија је и сада један од највреднијих партнера НАТО-а и Норвешка има одличан дијалог са њом. У мају се очекује посета министра одбране Норвешке Србији када ће се о томе разговарати, али није у плану никаква врста притиска да Београд промени свој став“, изјавио је он.

НСПМ/Бета

Бонус видео