СРБИ КРАЈИШНИЦИ У ГЕОСТРАТЕШКОЈ АГОНИЈИ

У Београду је у свечаној сали општине Нови Београд недавно одржан скуп Срба Крајишника на којем је представљен Зборник научних радова “ СРБИ КРАЈИШНИЦИ У ГЕОПОЛИТИЧКОМ ЗАОКРЕТУ“ и књига „СРБИ КРАЈИШНИЦИ У ГЕОСТРАТЕШКОЈ АГОНИЈИ“.
Организатор скупа је удружење Срба из Крајине чији председник је господин Мирко Радаковић.

На скупу су поред аутора радова, истакнутих научних радника пореклом из Крајине активно учешће узели и гости и чланови удружења.
Најзначајнија веста за Србе Крајишнике јесте да је покренута иницијатива за изградњу Центра културе и историје Крајишких Срба.

Моји земљаци , Крајишници , требају упутити писмо В.В. Путину и замолити га да денацификује „лијепу њину“.