Шведска најављује посету ратних бродова НАТО-а Стокхолму

(Фото: Flickr / John Scott Rafoss)
Шведска најављује посету ратних бродова НАТО-а Стокхолму.
Ратни бродови НАТО-а ускоро стижу у главни град Шведске. Ово преноси публикација Афтонбладет. Према речима новинара, ова посета нема никакве посебне циљеве.
Напомиње се да су три фрегате Алијансе на путу ка луци Фрихамнен. Посета бродова се зове „уобичајена“. Годишње је тридесетак таквих посета.
„Они улазе у луку да попуне залихе и одморе посаду“, прокоментарисала је ситуацију Мари Тисер, портпаролка шведских оружаних снага.
Новинари наглашавају да бродове не прати само обалска стража, већ и државна поморска полиција.
