Зашто ФСС има десет пута већи буџет од београдског здравства?
Фудбалски савез Србије имао је буџет од 4 милијарде и 220 милиона динара у 2023. години. За то време, буџет Београда за здравствену заштиту износио је само 421 милион и 600 хиљада динара. Овај драстични дисбаланс у финансирању поставља питање одговорности и приоритета у расподели јавних средстава, посебно имајући у виду да ФСС није успео да генерише значајне приходе.
ФСС, који управља националним фудбалским тимом, добија знатна средства из буџета, али резултати и квалитет фудбала који пружају не одговарају уложеним средствима. Играчи српског тима делују као да играју на нивоу аматерских лига, што је далеко од очекиваног квалитета за националну селекцију. У међувремену, здравствени систем у Београду, граду са преко милион становника, мора да функционише са десет пута мањим буџетом.
Budžet FSS u 2023,
4 milijarde i 220 miliona dinara❗Za to vreme bužet Beograda za zdravstvenu zaštitu u 2023,
421 milion dinara i 600 hiljada dinara❗Pa šta vi radite da imate 10 puta veći budžet nego zdravstvo u najvećem gradu na Balkanu⁉️
I da ste zaradili 40%, a niste. pic.twitter.com/eGj0hRxHUC
— Sudija Falkone (@Sudijafalkoneee) June 26, 2024
Овај несразмер у финансирању је неодговоран и указује на лоше управљање јавним ресурсима. Док ФСС троши огромне суме новца са малим повраћајем инвестиције у виду спортских успеха, здравствени систем се бори да обезбеди основну негу за своје грађане.
Посебно је забрињавајуће што грађани Србије морају да се ослањају на хуманитарне акције и СМС донације како би обезбедили средства за лечење. Док се на фудбал троши огроман новац са мало ефекта, здравствени систем трпи, а људи се лече путем донација и добротворних акција.
Васељенска
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.
Zato što je profesionalni sport droga za narod, naročito za muškarce koji umesto da uvide šta im se radi i da krenu protiv toga, blenu u polusakate fudbalere koji za velike pare trčkaju po terenu, onda raspravljaju o njima, pa o selektoru,… a za to vreme drugi se enormno bogate rasprodajući državu i sa njom decu tih fudbalskih gledalaca i obožavalaca. Pa zar to ne vredi četiri puta više? Vredi i više!
Pogrešio sam, nije četiri, već deset puta, još bolje.