Картел етаблираних партија у Немачкој– од климатских промена, родне политике, до ратне реторике – почиње да се колеба
Картел етаблираних партија у Немачкој– од климатских промена, родне политике, до ратне реторике – почиње да се колеба. Сада је на вама, гласачи!
Илон Маск је сажето изразио оно што многи читаоци „Jüdische Rundschau“-а и други који се држе либерално-западног вредносног система већ годинама мисле: „Само АфД може спасити Немачку“. Након катастрофалне ере Меркелове, која је Немачку довела на ивицу пропасти преко самоубилачке имиграционе политике и кокетирања са исламом, како економски тако и друштвено, зелено-левичарска владина коалиција под вођством Шолца, Фезерове, Линдера, Хабека и Бербок наставила је са политиком растурања наше земље.
Будући да се коалиција ближи свом крају, Немачка се суочава са кључним изборима 23. фебруара, који ће одлучити о будућности, безбедности и просперитету њеног народа, који су озбиљно нарушени самоубилачким цунамијем исламског презирања закона, свеприсутном агресијом и насилним антисемитизмом. Међутим, може се наслутити да ће етаблиране странке радије формирати коалицију губитника него послушати демократску вољу бирача, укључивањем АфД-а у процес политичког одлучивања. Није од велике важности који од кандидата за канцелара, Фридрих Мерц или Олаф Шолц, ће коначно ући у кабинет; обојица користе сваку прилику да додатно подигну заштитни зид против АфД-а, игноришући на тај начин преко 20 одсто грађана.
Супротно изјавама многих јеврејских званичника, који зелено-левичарска влада злоупотребљава као алиби, коалиција са АфД-ом је и прилика да се живот Јевреја поново учини безбедним и без ризика, као и да се заустави већ започет егзодус Јевреја из Немачке. Такође постоји све већи број Јевреја који сматрају да је учешће АфД-а у влади једина шанса да се преокрене тренутна немогућност отвореног јеврејског живота.
ЧВРСТА ВЕЋИНА ЗА ЦРНО-ПЛАВУ
Инста-анкета од 4. јануара јасно показује оно што је не само очигледно већ на шта годинама указује „Jüdische Rundschau”: Грађанско-конзервативна већина може постојати само са АфД-ом. Према истраживању, партија Алис Вајдел достиже 21,5 одсто чиме удвостручава изборни резултат из 2021. године. Заједно са ЦДУ, која би са 31 одсто потврдила статус најјаче снаге, црно-плава коалиција би имала апсолутну већину од преко 50 одсто, што би је чинило једином изводљивом двопартијском коалицијом.
У међувремену, бизнисмен Илон Маск предузима акцију тако што се јасно ставља на страну АфД-а на својој платформи Икс (бивши Твитер). Маск је такође најавио да ће говорити уживо на Иксу у такозваном „Space“-у 9. јануара. X-Space је у суштини интерактивна радио станица на којој било који корисник може позвати и поставити питање Маску или Вајдел. Нажалост, разговор визионарски успешног бизнисмена и кандидата за канцеларку АфД Алис Вајдел биће одржан након изласка овог текста али се очекује да ће самопроглашена морална елита из политике, културе и медија прибећи најавантуристичкијим изјавама.
Реакција на најаву емисије још једном је показала праву природу водећег кандидата ЦДУ Фридриха Мерца. Након Масковог гостујућег чланка у “Welt am Sonntag” где је АфД описао као “последњу искру наде” за Немачку, Мерц је узвратио да је Масков позив на гласање “препотентан и дрзак”. Лидер ЦДУ би могао да створи грађанско-конзервативну већину ако жели, али му недостају храброст, формат и став да крене новим, неконвенционалним путевима спасавања Немачке, како Маск с правом истиче.
МЕРЦ НЕМА ПОЛИТИЧКУ ВОЉУ
Међутим, Мерц би се радије удружио са СПД-ом, посебно са Зеленима. За разлику од лидера ЦСУ Маркуса Зедера, Мерц никада није категорички искључио коалицију са Бербоковом и Хабеком. Више би волео да формира владу са губитницима Ларсом Клингбејлом и Рикардом Ланг него да промовише своје конзервативне вредности уз помоћ АфД-а. Ова већина је већ постојала у прошлости. Још 2017. „Jüdische Rundschau“ је тражио „Бахама-коалицију“, односно владу Уније, ФДП и АфД. Али чак ни тада скоро да није било гласова унутар ЦДУ-а који су се залагали за слободно-конзервативну владу. Очигледно да је у Унији уобичајено понављати исте грешке уместо да се из њих нешто научи.
Под претпоставком да Унија неће следити ни савет Илона Маска ни „Jüdische Rundschau“-а, који сматрају да је АфД „последња искра наде“ за Немачку, Мерц ће уместо тога ући у коалицију са СПД и партијом министра спољних послова, Бербокове, која је управо изазвала скандал у Сирији. Док је нови владар Ахмед ал-Шара пружио руку свом француском колеги Бароу у знак добродошлице, само је кратко дотакао своје груди пред Бербоком. Немачка шефица дипломатије то је формулирала овако: „Већ када сам стигла, било ми је јасно да овде очигледно неће бити уобичајених руковања.“
ВРЕМЕ ЗА ПОЛИТИЧКИ ПРЕОКРЕТ
Али она је такође јасно ставила до знања исламским домаћинима да се ова пракса не одобрава. Она је у разговору са ал-Шаром саопштила да су женска права „барометар” колико је друштво слободно, рекла је Бербок. Тешко је замислити да би новој сиријској влади био толико релевантан стисак руке министра спољних послова, који је својевремено објавио рат Русији. Још једном, Аналена Бербок морално прелази сваку границу јер се сматра центром светске дипломатије – и фактички, зато што нема значајну улогу у светској дипломатији због њеног слабог учинка.
Према овим перспективама, Илон Маск је потпуно у праву што се залаже за Алтернативу за Немачку. Ангажман овог бизнисмена је први трачак наде у годинама окончања вечне хегемоније воук и зелене-левичарске политике, која је продрла чак дубоко у ЦДУ. Картел етаблираних партија – од климатских промена, родне политике, до ратне реторике – почиње да се колеба. Сада је на вама, гласачима, да овај трачак наде претворите у стварност. Јер 51 одсто за црно-плаве значи да у Немачкој постоји јасно расположење за промене. Илон Муск је то препознао – а пре свега, гласачи у Немачкој.
Извор: eagleeyeexplore.com
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.