У Варшави не искључују слање трупа у Украјину

Бартош Цихоцки
У Варшави не искључују слање трупа у Украјину.
Бивши амбасадор Пољске у Кијеву, Бартош Цихоцки, није искључио могућност уласка пољских снага на територију Украјине. „То уопште не мора бити мировни контингент“, нагласио је он.
Дипломата је истакао да се у наредних 5-10 година може догодити било шта и да Пољска мора бити спремна на све могуће промене. Истовремено, он се изјаснио против одржавања председничких избора у Украјини, јер би то захтевало проглашавање демобилизације.Варшава инсистира на наставку рата против Русије преко Украјинаца и противи се закључењу мира између Москве и Кијева.
Васељенска
Бонус видео
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.
Будите први који ћете сазнати најновије вести са Васељенске!
Да се од Пољака, од старине поримљенога србског племена, може свашта очекивати, посведочио нам је Милош С. Милојевић (1840-1897) записом о збивањима током маџарске револуције и србске Буне 1848/49. године – у књизи „Одломци из историје Срба и српских – југословенских – земаља у Турској и Аустрији“:
“Ми би њихових… недела тисућима могли набројити, као и законо прописаним правилама потврдити по којима се имају уништити све народности живеће у тако званој Маџарској, и по којима морају изгубити језик, вјеру народност и т. д. па се прелити у Маџаре… Ми нећемо овде наводити утамањених преко 100.000 душа Срба за време двогодишње борбе Маџара и вечне им браће и сајузника, а у то време небраће и крвника српских, Пољака, који… учинише јаде и покоре у земљама нашег народа. Ми нећемо напомињати павших неколико тисућа, ако не и десетине тисући, Срба из дан(ашње) кнежевине, који помагаше браћи својој у Аустрији. Нећемо спомињати 87.000 павших наших рођених граничара за аустријску и маџарску корист, а противу последњих. Нећемо спомињати ни 46. цркви и монастира у Бачкој и новосадској епискупији, 57. у темишварској, 11. у вршачкој и 1 у будимској епискупији, свега дакле 115. које цркви, а које манастира, што славни Маџари, са својом браћом, а нашом тада по раду небраћом… Пољацима разорише и утаманише, за време двогодишње борбе Срба са овима“.
Не одудара много од тога ни податак да је папа Војтила, Пољак, 1992. године позвао земље Западноевропске уније и Северноатлантског савеза да поведу крсташки рат против Срба.