„Зар су Кокановић и Ружић наша будућност, покажите ми људе који ће за то да гласају!“

принтскрин
Председник Александар Вучић изјавио је данас да је СПС партнер СНС и да напредњаци имају коректан однос са преседником социјалиста Ивицом Дачићем, али да СНС, како је рекао, „не зове никога и не моли никога“ када је реч о коалицијама за наредне изборе.
На питање да прокоментарише вест да ће избори можда бити у октобру или децембру, а да је Бранко Ружић коментарисао то тврдећи да ће се СНС разочарати и да ће изгубити на изборима, Вучић је рекао је да верује да ће Ружић бити задовољан, „као и на свим изборима до сада“.
Одговарајући на коментар Ружића о коалицији СНС и СПС, који каже да ће ако напредњаци позову СПС то бити као да зову четнике 1945. године, Вучић је истакао да они не зову никога и не моле никога.
„А он никада није припадао ни четницима ни партизанима, никоме ко би се супростављао окупатору. Био је формиран један други покрет Баликомбатар 1943. на Косову, он би могао у тај покрет да оде, а у ове друге покрете који су се борили против фашиста и патриотске он никада није могао да оде, и многи слични њему. Могуће да су они велики фаворити – Ружић и Кокановић. Они би да забране људима који су пореклом са друге стране Дрине да буду у Србији, чак и да гласају и да се питају нешто“, рекао је Вучић.
Замилисте када се на листи нађе Кокановић и ви кажете – то је наша будућност, каже Вучић и пита “да ли се то шале”.
„Ви се завитлавате са свима нама – наша будућност су Кокановић и Ружић, покажите ми људе који ће за то да гласају“, истакао је Вучић.

Ружић је дипломатско, размажено, дете што значи кумровачки васпитник,
што опет значи каријени аутошовиниста. Након трагедије која се десила
3. маја 2023. у Основној школи Владислав Рибникар, Ружић је је 7. маја
дао оставку са места Министра просвете. Какв министар таква је била
и просвета. Издали су предс. Милошевића и наставили са истим
наративом, што се из приложеног види.