Скандал у Јелисејској палати: Жена Емануела Макрона заведена као мушкарац

Брижит Макрон, супруга председника Француске Емануела Макрона, недавно се нашла у средишту необичног скандала који је, по свему судећи, далеко од обичне административне грешке. Приликом логовања на свој налог на званичном пореском порталу Француске, приметила је да уместо свог имена стоји мушко име: „Жан-Мишел“. И то не било какво, већ баш она верзија која је годинама у средишту теорија завере о њеном наводном пореклу.
Информацију је прва открила телевизија BFMTV, у најави документарца који се бави првом дамом Француске. Према речима шефа њене администрације Тристана Бромеа, Брижит је доживела шок када је видела име „Жан-Мишел Макрон“ уместо свог. Оно што је цео случај учинило још узнемирујућим јесте званично објашњење, није у питању техничка грешка, већ спољашња интервенција у систем.
Брижит Макрон је одмах поднела званичну жалбу преко свог адвоката. Француске власти су покренуле истрагу и, према првим информацијама, већ су идентификоване две особе које би могле бити повезане са овим упадом у систем. Званичници у Јелисејској палати доживели су инцидент као озбиљан безбедносни и лични напад.
Позадина свега овога лежи у контроверзи која се вуче још од 2021. године, када су медијум Амандин Роа и новинарка Наташа Реј објавиле видео у коме се тврди да је Брижит рођена као мушкарац под именом Жан-Мишел Тронје. Прва дама је због тога поднела тужбу за клевету, а двојац је на крају и осуђен на новчане казне.
Ипак, судска сага се наставља. У међувремену, интересовање за ову тему распламсао је документарни филм америчке новинарке Кендис Овенс, која је поново покренула исте тврдње. Макронови су најавили да ће, ако буде потребно, отићи у САД и на суду лично изнети доказе да је Брижит рођена као жена. Њихов адвокат Тома Клер изјавио је да су спремни да поднесу и фотографије и медицинску документацију.
Васељенска
