Аутопревозник Јаћимовић у понедељак почиње штрајк глађу: „Да умрем или да ми врате моје аутобусе“

Аутопревозник Јаћимовић у понедељак почиње штрајк глађу: „Да умрем или да ми врате моје аутобусе“

Фото: Принтскрин

Аутопревозник из Новог Сада, Миломир Јаћимовић, најавио је да ће у понедељак, 10. новембра, започети штрајк глађу испред зграде Бановине у том граду.

У кратком саопштењу објављеном на друштвеним мрежама, Јаћимовић поручује:

„Почињем штрајк глађу! 10.11.25. испред Бановине у Новом Саду! Да умрем или да ми врате моје аутобусе!“

Према доступним информацијама, Јаћимовићу су 5. новембра одузета два возила, аутобус и минибус. Како наводи, прво возило је одузето због наводног техничког квара, односно неисправног левог светла и горњег брисача. Исти дан му је, према истим наводима, одузет и минибус којим је превозио блокадере на скуп, који се одиграо у Београду, испред скупштине.

 

 

Фото: Принтскрин

 

 

За сада није познато да ли су надлежне институције званично одговориле на његове тврдње, нити да ли је поднет било какав правни захтев за враћање возила.

2 thoughts on “Аутопревозник Јаћимовић у понедељак почиње штрајк глађу: „Да умрем или да ми врате моје аутобусе“

  1. Миломир Јаћимовић, аутопревозник из Ђурђева, поново је у центру пажње – не због
    посла, већ због серије добро осмишљених превара. Оно што се чини као борба за
    правду, заправо је лукава манипулација за личну корист. Привукао пажњу драматичним
    гестом, представљајући се као жртва „притисака“. Тај потез донео му је лавину
    донација, прко студената, иронично за куповину нових аутобуса. Кад купи аутобус приде
    купи и једну кућу. И то тако 2 пута. Је ли то очај или прорачуната стратегија? Средином
    маја, инцидент са избушеним гумама био је још једна превара. Полиција је открила
    шокантну истину: за уништење је одговоран Јаћимовићев син, „блокадер“ а Јаћимовић
    то приписује СНС који су наводно дрогирали(!!!?) његовог сина.. Цела ситуација била је
    смишљена представа за изазивање емпатије. Посебно је забрињавајуће како Јаћимовић,
    користећи се овим инцидентима, манипулише студентима-блокадерима, вукући их за
    нос и богатећи се на њихов рачун. Студенти су несвесни пијуни у његовој игри. Његово
    најновије дело, паркирање аутобуса испред Општине Жабаљ, јасан је директан притисак
    на власт да добије жељене превозне линије. У супротном, медијски притисак ће се
    наставити. Цео случај је прокоментарисао и чувени бизнисмен Бранко Бабић, а његово
    мишљење о манипулацијама горе поменутог Јаћимовића, је поразно и још каже да је
    апсурд да „Суденти“ не проверавају куда иде новац или је у питању деоба.

Comments are closed.