НОВОСАДСКИ ЗБОРОВИ ПРЕДЛАЖУ ТЕРОРИСТИЧКЕ АКЦИЈЕ: У новосадској групи кружи опасан позив на саботажу водовода!

Предлог који се појавио у онлајн групи „Збор грађана Новог Сада“, а који позива на масовно пуштање воде из чесми како би се оптеретила градска инфраструктура, оцењује се као инфантилан и потпуно неодговоран, без икаквог осећаја за последице по суграђане и функционисање државе, оцењују стручњаци.
У објави која кружи друштвеним мрежама наведено је следеће:
„Један предлог акција, ajмо људи време тече Дијана штрајкује морамо се мало активирати. Надам се да ће студенти и зборови размислити о овој идеју. По мени најбоља акција би могла бити да сви пусте воду са чесме и не затварају (безбедна лака ефективна грађанска непослушност од куће!!!). Производња пијаће воде у Новом Саду је нешто више од 1.000 литара у секунди што значи ако се придруже барем 1.000 људи акција ће бити успешна, град би постао неефункционалан, створио би се огроман притисак на власт, воде би било за пиће наравно не за све остало. Барем симболично 16 минута да видимо какве би то ефекте дало па да се прикључе остали градови. Да се ја питам, одврнуо бих чесме све до расписивања избора, иначе у Београду је 7.000 литара по секунди, дакле пада СНС са само 7.000 људи!!! Без борбе са полицијом, а тако нешто ће бити потребно после избора.“

Позив да се намерно оптерети водоводна мрежа и расипа пијаћа вода изазвао је оштре реакције, јер би последице погађале читав град, укључујући и грађане који нису део политичких сукоба.
До сада нема информација да је ова идеја спроведена у пракси, нити је било званичног реаговања надлежних институција.
Поједини коментатори наводе да би оваквим предлозима требало да се позабаве надлежне службе, јер подстичу поступање које може угрозити јавне ресурсе и нарушити нормалан живот грађана.
Васељенска

Инафантилни покушаји уличара и пропалица само фали име инспиратора па да му ми,
Сремци, Банаћани и Бачвани судимо и да га отерам одакле је дошао. Иначе ово је сјајан
покушај да на основу водомера добијемо имена те уличарске банде већином из „Влака
без возног реда“, нарочито Монтенегрина и Личана(чанкова) остатка „Брозове црвене
буржоазије“. Иначе и ја се слажем да Војводина није Србија јер Броз је од Северне Србије
направио Воводину која никада у историји није постојала осим у северном Банату, кратко
време.
Ова идеја би погодила народ, не власт.
Дала би власти легитимитет за репресију.
Ослабила би подршку протестима.
Изазвала би штету која се не може оправдати.
НОВИ „АФОРИСТИЧКИ“ ГОВОР ПОЛИТИКЕ
Како се мењају политичари на позорници власти, мењају своје опхођење према, прво гласачима, а затим и народу. Свака власт као да има свој језик, а стварно углавном је плагијат претходних, а по утицајем спољних сарадника и наредбодаваца. Ту велики утицај у задњем периподу има паризер умочен у мајонезу. Ту се, осим политике, огледа и економија домаћинстава. Главни носилац овог „пројекта“ свакако је господин Паризермен и остала господа у његовој близини.
♦ Водећи политичари су искрени. Да, искрено лажу.
♦ Дакле, народ није стока. Стока не гласа!
♦ Он је толико поверљив саговорник да ни сам не зна о чему прича.
♦ Ми се држимо ЕУ као пијан плота. Схватићемо касније да су тарабе биле труле.
♦ Наша комерцијална визија је, у сваком случају, провизија!?
♦ Ако је посао забава. Чиме онда да се забаве незапослени.
♦ Агенција за борбу против корупције узела је корупцију у своје руке.
♦ Прочитао сам у анатомији да свако има мозак. А полтрони?
♦ Мој вођа се учи на туђим грешкама, али зато своје велича.
♦ Није тачно да мој директор нема идеје. Има, ал’ само луде идеје!
♦ Ми у фирми не можемо напред. Иза нас нико не стоји.
♦ Када се возите у погрешном возу, све су вам успутне станице погрешне.
♦ У мом предузећу не требају басне. Видимо их у оригиналу.
♦ Прекинут је ланац криминала. Сада се удвостручио.
♦ Не дозволите увођење дан лажова. Довољни су јавна наступања појединих политичара.
♦ Све смо богатији! Сада имамо више партија, народних кухиња, страних посматрача, домаћих плаћеника и да не помињем домаће паћенике.
♦ Неки само једном уђу у факултет. Само када подигну диплому.
♦ „Београд на води“ редак је случај у свету. Данас има доста градова у води.
♦ Комуналци би очистили путеве од снега, али не виде их од њега.
♦ Од диктатуре пролетеријата уђосмо у диктатуру над пролетеријатом.
♦ Каква револуција образовања? Наше високо образовање паде ниско.
♦ Да ли знају, да нико није луд, они функције врте у круг.
♦ Доведоше пола пензионера до просјачког штапа. Тешко њима ако и друга половина добије штапове.
♦ Неки политичари нису лопови. Они не раде а ма баш ништа.
♦ За наше грађане кредит није никакав проблем. Проблем су касније, рате.
♦ Имамо више горила на улици, него у зоолошком врту.
♦ Ковач сам своје судбине. Да, док не узмем кредит у банци.
♦ Из ината, бићу на Титовом путу. Све док Вучић не изгради нови. А, гради?
♦ Зашто, ми у Србији, једни другима копамо очи, када има толико необрађене земље?
♦ Греши премијер, ако мисли, да је рај на оном свету. Рај је на грбачи српског пензионера.
♦ Премијер је рекао да ћемо бити најразвијенија земља. Да, ако се на њеним грешкама следбеници науче.
Овај дрдр зна млого паметни речи ал не зна шта му која значи јал смрде јал базде…
Лала каже: „Ја знам пуно лепих речи само не знам како да их поређам па би ми баш
требао један чокалија јер само је њихов Киро успео да од једне државе направи две“.