Иранци тврде да су амерички војници сами запалили брод како не би морали да се боре

Иран

EPA/Hakon Mosvold Larsen

Брод намерно запаљен од стране неколико америчких морнара због страха посаде од Ирана

Амерички војници су сами запалили амерички брод „Џералд Р. Форд“ како не би морали да се боре против Ирана, саопштио је портпарол Централног штаба Исламске Републике Хатам ел-Анбија.

„УСС Џералд Р. Форд, који је стигао из Средоземног мора у Индијски океан и Омански мореуз како би појачао поражене америчке снаге, намерно је запаљен од стране неколико америчких морнара због страха посаде од Ирана“, цитирао га је ирански јавни сервис.

Централна команда америчких поморских снага известила је 12. марта да је избио пожар на броду УСС Џералд Р. Форд, који се тренутно налази у Црвеном мору и учествује у операцији против Ирана на Блиском истоку.