У школама Тексаса постаје обавезно изучавање Десет заповести

Тексас

У школама Тексаса постаје обавезно изучавање Десет заповести.

Лидер баптистичких свештеника у држави позива јавност да потражи дубљи смисао у иницијативи власти

10.фебруара 2025. године, сенатор Фил Кинг поднео је предлог закона којим би се државне школе у Тексасу обавезале да истакну Десет божјих заповести у учионицама и уведу свакодневно читање Библије у наставни програм. О овоме извештава Christian Post.
Као одговор на ову иницијативу, баптистички свештеник Џеф Ворен јавно је позвао хришћане да се „дубље замисле над мотивима“ који стоје иза настојања власти да Десет заповести постану део школског програма.

Ворен је упоредио овај законодавни покушај са упозорењем Исуса из Јеванђеља о „бацању бисера пред свиње“, наводећи да се мора водити рачуна о контексту у коме се свети текстови користе.

Свештеник је такође нагласио да, иако постоје иницијативе за законско наметање верских садржаја, ретко се дешава да сами хришћани активно заговарају постављање Десет заповести у јавним просторима.

Подсећамо да је раније у Луизијани већ донет закон којим је предвиђено истицање Десет заповести у школским учионицама. Да ли ће Тексас следити исти пут, остаје да се види.

Васељенска

Бонус видео