Непалска војска распоредила трупе због наставка нереда

непал терор

Непалска војска започела је распоређивање својих јединица због наставка масовних нереда у земљи, јавља портал Khabarhub. Акција се спроводи у координацији са другим безбедносним структурама.

„Од 22:00 по локалном времену (19:15 по московском), непалска војска почела је са распоређивањем трупа у сарадњи са осталим снагама безбедности“, наведено је у саопштењу објављеном на друштвеној мрежи X.

Како се истиче, одлука је донета јер пљачке, паљевине и вандализам и даље измичу контроли.

Подсећамо, раније је армија упозорила да ће бити приморана да интервенише уколико се нереди не зауставе до 22:00 9. септембра.

У руском Министарству спољних послова саопштили су да међу држављанима Русије у Непалу нема повређених.

В.Т./Васељенска

1 thought on “Непалска војска распоредила трупе због наставка нереда

  1. То се и очекивало и ово је кобна грешка, јер је Непал Уставна монархија са дводомним
    парламентом који на време није могао да сагледа опсност због међусобних зађевица.
    Иначе руља ће ово скупо платити јер је очигледно да су провалили „ко грлом у јагоде“,
    са штаповима, и да ће у судару са војском, која је без милости, ово крваво платити. Сутра
    ће већ бити мир. И ово је још једном је поука да руљу треба на време елиминисати !

Comments are closed.