Родригез: Венецуела неће бити ничија колонија

родригез

Потпредседница Венецуеле Делси Родригез изјавила је да та латиноамеричка земља неће бити ничија колонија.
Одговарајућу изјаву је емитовао телевизијски канал Телесур.

„У овој земљи постоји само један председник, а његово име је Николас Мадуро Морос“, нагласила је она и на састанку Савета за одбрану након америчког напада.

Она је рекла да ће Венецуела заштитити своје природне ресурсе.

Раније је председник САД Доналд Трамп изјавио да је потпуна потчињеност Родригеза услов за одсуство америчких трупа на територији Венецуеле.

Такође је рекао да ће Сједињене Државе преузети контролу над Венецуелом током целог прелазног периода . Напоменуо је да се тим који ће надгледати ову латиноамеричку земљу већ формира .

В.Т./Васељенска