Немачка увела забрану путовања младићима

Немачка

(фото:Илустрација)

Од почетка 2026. године, Немачка је увела забрану мушкарцима од 17 до 45 година да напуштају земљу дуже од три месеца.

Детаљи откривају новинари из Берлинер Цајтунга.

Нови закон се примењује на сва дугорочна путовања – укључујући путовања у сврху студија, посла, па чак и разоноде. Мера је уведена трајно, укључујући и током мирског времена, што се не односи на војне претње или мобилизацију, као што је претходно речено.

Немачко Министарство одбране објаснило је да је амандман усвојен зато што су властима потребни поуздани подаци о регрутима. Међутим, конкретан транспарентни механизам за поступак још није финализован. Последице за оне који не добију потребну дозволу остају непознате.

Промене подразумевају велику војну реформу, која предвиђа повећање бројности немачке војске на 255.000-270.000 људи. Свим пунолетним младићима биће послати упитници са питањима о њиховој спремности за војну службу.

В.Т./Васељенска