Борко Стефановић ударио на ЦРТУ: Опозиција већ тражи кривца за нови изборни дебакл

0
Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Потпредседник Странке слободе и правде Борко Стефановић критиковао је организацију ЦРТА, поручивши да би неко морао да сноси одговорност уколико се њихове процене изборних резултата поново покажу нетачним.

Говорећи у интервјуу за телевизију Нова С, Стефановић је прокоментарисао истраживање ЦРТЕ, које, како је навео, показује да је председник Србије Александар Вучић „завршио политичку каријеру“.

„ЦРТА је изашла са истраживањем које показује да је Вучић завршио каријеру. Искрено желим да је тако, али морамо да се запитамо ко ће сносити одговорност ако се то не покаже као тачно“, рекао је Стефановић.

Он је подсетио и на изборе 2023. године, тврдећи да је ЦРТА тада опозицији прогнозирала знатно бољи резултат него што је на крају освојила.

„На изборима 2023. године дали су нам скоро дупло више процената него што смо стварно освојили“, навео је Стефановић.

Његове изјаве изазвале су реакције у јавности, будући да је део опозиције годинама указивао на истраживања ЦРТЕ као на релевантан показатељ политичког расположења у Србији.

Уместо да јавности понуде конкретан програм и решења, опозициони функционери све чешће кривицу пребацују на сопствене савезнике и организације чија су истраживања годинама представљали као поуздана. Стефановићеве изјаве тако су отвориле питање да ли у опозиционим редовима већ траје потрага за кривцем уколико изборни резултати не буду у складу са њиховим очекивањима.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *