Брнабић након увреда на рачун Вучића и његове породице: „Лажи, увреде и претње су блокадерска политика“

0
Брнабић након увреда на рачун Вучића и његове породице: „Лажи, увреде и претње су блокадерска политика“

Фото: ( Танјуг )

Председница Народне скупштине Ана Брнабић оштро је реаговала на увреде упућене председнику Србије Александру Вучићу, његовој породици и грађанима који подржавају Српску напредну странку, оценивши да такав јавни наступ представља праву слику и вредности блокадерског покрета.

У објави на друштвеној мрежи Икс, осврћући се на разговор Јасмине Обрадовић и Дејана Лучића, Брнабић је поручила да оно што се, како је навела, говори о председнику Србије и члановима његове породице превазилази границе прихватљивог јавног говора.

„Ово је слика и прилика блокадера. Ово су њихове вредности. Ово што блокадери раде Александру Вучићу и његовој породици нормалан човек не би могао да замисли, а не да изговори. Људске беде. Срамота за људски род. То је та ‘елита’“, поручила је Брнабић.

Она је оценила да су напади на породицу председника Србије део ширег обрасца политичког деловања оних који се у јавности представљају као најобразованији, најхуманији и најпросвећенији део друштва.

„Одвратно и нељудско малтретирање људи као модус операнди оних који нам се сваки дан представљају као најобразованији, најхуманији, најпросвећенији и најкултурнији део нашег друштва. Лажи, увреде, претње – то је блокадерска политика“, навела је председница парламента.

Према њеним речима, спорне изјаве о породици Александра Вучића, али и о другим породицама у Србији, није изговорио тек неки представник студентске листе, већ жена која се, како је навела, налази у самом врху блокадерског покрета.

Брнабић је истакла да је реч о особи која је у делу јавности представљена као један од најкредибилнијих бораца за слободу и владавину права, као и да ужива подршку појединих кругова из иностранства који, према њеним речима, Србији свакодневно говоре о демократији, људским правима и европским вредностима.

„Жена којој је НИН доделио награду за храброст, Европски покрет награду ‘Допринос године Европи’, а ЦРТА награду ‘Храбри глас’. Таква жена дискутује о људима који подржавају СНС као о најпримитивнијим животињама, некој нижој врсти“, написала је Брнабић.

Она је посебно осудила изјаве којима се, како је оценила, жене своде на сексуалне објекте и сугерише да би требало да тргују сексуалним услугама како би утицале на политичко опредељење других људи.

„Тај ‘храбри глас’ своди жене на сексуалне објекте који треба да тргују сексуалним услугама како би утицале на то ко како гласа. Тај ‘допринос Европи’ трабуња о томе како су породице које подржавају СНС другачије од других породица у Србији“, нагласила је председница Народне скупштине.

Она је упитала да ли је после таквих изјава „довољно јасно од чега и од каквих људи бранимо Србију“, истичући да представници власти неће одустати од политичке борбе.

„Неће бежати Александар Вучић нигде. Нико од нас неће бежати. Борићемо се свим демократским средствима против таквих какви сте ви. Бранићемо Србију од таквих“, поручила је Брнабић.

Председница парламента је на крају нагласила да, без обзира на увреде и нападе којима су изложени, представници власти неће узвраћати нападима на породице својих политичких противника.

„Никада нећемо бити као ви. Никада нећемо нападати ваше породице, ваше родитеље и вашу децу. Јер смо, пре свега, људи“, закључила је Ана Брнабић.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *