Другосрбијанци не мирују: Драгишић опет шири русофобију
Зоран Драгишић, квазианалитичар и другосрбијанска узданица са Факултета за безбедност у Београду опет се огласио са својим антисрпским и антируским ставовима.
Овај пут је за агенцију Танјуг изјавио да је руски наратив у Србији део “хибридног рата против Србије”.
“То је медија бокс који је урадила њихова служба, а који се даље пласира по свету међу десничарским организацијама, политичким покретима које је Русија финансирала”, оценио је Драгишић.
Он је казао да је стратегија Русије дуго била да корумпира политичаре и ствара мрежу агената, у чему је, наводи, нажалост била и веома успешна.
“Србија се налази у горем положају, јер Русија преко Србије покушава да покрене рат на Балкану. За сада смо једном паметном политиком, пре свега председника Александра Вучића и наше дипломатије, те замке избегли, али још није завршено и треба бити веома опрезан”, тврди Драгишић а преноси БН ТВ
Овај русофоб и пропали професор је нагласио да постоје они које плаћа Руска Федерација да би ширили руски наратив, али да је већи број оних који га шире из сопственог уверење.
Говорећи о санкцијама према Руској федерацији, Драгишић сматра да Србија треба да их уведе.Мишљења је да су санкције погрешан концепт, али је, каже, направљен “Магнитски акт” који гађа директно носиоце корупције и санкцијама треба да буду обухваћени они који су одговорни за ово што се дешава и све оно што би спречило руске напоре да у овом рату и даље настављају да убијају.
“Мислим да годину дана каснимо са увођењем санкција и да треба да се прикључимо свим пакетима, због нашег европског пута и наше економске перспективе, али пре свега из моралних разлога”, сматра Драгишић,
Подсетимо, последњих дана русофоби и другосрбијанци и руски и српски у Београду не мирују. Власт на њихове испаде не реагује.
Васељенска/БН ТВ/Танјуг
Бонус видео
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.
Да само овај факултет има овакве стручњаке, то и не би било опасно. Нажалост, некада прави факултети, постали су много гори.