Око 25.000 људи се одрекло сепаратистичких докумената за пет година
Око 25.000 људи се одрекло сепаратистичких докумената за пет година.
Око 4.700 становника Kосова и Метохије одрекло се такозваних “косовских (сепаратистичких) докумената” током 2022.
Овај број је нешто мањи него годину дана раније а у такозваном “министарству унутрашњих послова” шиптарских сепаратиста кажу да је главни разлог забрана двојног “држављанства” у различитим земљама, углавном у ЕУ, где су мигрирали многи грађани Kосова и Метохије, наводи Индексонлине.
Што се тиче појаве одрицања шиптарских сепаратистичких докумената, такозвана “портпаролка” илегалног “министарства унутрашњих послова” сепаратиста са КиМ, Нора Фетоши, говорила је за Радио Kосово о броју грађана који су се из различитих разлога одрекли лажног “држављанства”.
„Од 1. јануара до 19. децембра 2022. године 4.708 лица ослобођено је (тзв.) ‘косовског држављанства’. Од тога 2.346 мушкараца и 2.362 жене.
Према њеним речима, у истом периоду 2021. године статуса лажног “држављанства” ослобођено је 4.787 особа.
Фетоши наводи да су разлози због којих се људи одричу тих докумената то што многе земље Европске уније не дозвољавају двојно држављанство, укључујући и неке земље које нису део ЕУ.
Сведоци смо последњих година да издајничка влада Александра Вучића на много начина присиљава Србе да се “интегришу”, односно асимилирају у нову, вештачку и непостојећу “нацију” такозваних “Косовара”. Тако је, нарочито на северу КиМ где то није било неопходно, управо Вучићева влада приморала Србе да добаве таква документа условљавајући их голом егзистенцијом, власништвом над имовином, слободом кретања и тако даље, и тако даље… За то исто време, према подацима сепаратистичког “министарства унутрашњих послова”, од 2017. до краја 2021. лажног тзв. “косовског држављанства” одрекло се око 25.000 људи.
Сава Јањић довео монахе Дечана, након отворене издаје СПЦ и пуча који је извршен у ЕРП, да постану и званични грађани тзв. “републике Косово”. |
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.