Пољска затвара последњи гранични пункт за белоруске камионе

пољска граница

Пољска затвара последњи гранични пункт за белоруске камионе.

Министарство унутрашњих послова Пољске затворило је последњи гранични прелаз „Кукурики-Козловичи” за белоруске камионе.

Како РИА Новости истиче , од 21:00 по московском времену белоруски аутомобили могу да крену са теретом у Белорусију само преко Литваније или Летоније.

Пољска је нагласила да ће забрана бити на снази „све док белоруске власти не укину ограничења за пољске превознике“.

Кроз гранични прелаз Кукурики-Козловичи сада ће пролазити само камиони регистровани у Пољској, као и у земљама Европске уније, Европског удружења за слободну трговину, Европског економског простора и Швајцарске.

Влада Белорусије је раније одлучила да уведе ограничења уласка на белоруску територију за пољске камионе и тракторе.

Васељенска

Бонус видео