У Братислави проглашено ванредно стање због ситуације са илегалним мигрантима

рат

ванредно стање у Братислави

У Братислави проглашено ванредно стање због ситуације са илегалним мигрантима.

Власти су прогласиле ванредно стање у словачкој престоници Братислави због ситуације са илегалним мигрантима, изјавио је портпарол градске управе Петер Бубла.

Његове речи преноси портал тераз.ск .

„Општина Братислава је од суботе прогласила ванредно стање у главном граду“, наводи се у публикацији.

Он је подсетио да су државе које суседне Словачкој затвориле своје границе, што је довело до тога да су велике групе миграната почеле да се гомилају у Братислави.

Према Бублиним речима, увођење ванредног стања омогућиће властима да брже и ефикасније пруже помоћ мигрантима.

Раније се сазнало да  су Пољска ,  Чешка  и  Аустрија  увеле граничне контроле на граници са Словачком у оквиру борбе против илегалне миграције.

Васељенска

Бонус видео