Долар потонуо на најнижи ниво у више од четири месеца

амерички долар

Долар потонуо на најнижи ниво у више од четири месеца.

Доларов индекс потонуо је 1,07 одсто, на 103,21 бод, а током трговања у петак спустио се накратко и до 103,12 бодова, најнижи ниво од 14. марта, преноси СЕЕбиз.

Курс еура ојачао је 0,51 одсто према долару, на 1,0912 УСД.

[irp]Курс долара нашао се под притиском слабијих од очекивања америчких економских показатеља, прије свега податка о успоравању индустријске активности у јулу на најнижи ниво у последњих осам месеци, те извештаја о запослености у јулу, који је показао да су амерички послодавци прошли месец отворили свега 114 хиљада нових радних места.

Очекивало се да их је отворено 175 хиљада. Стопа незапослености притом је порасла с јунских 4,1 на 4,3 одсто.

[irp]Такви подаци подигли су очекивања да ће Фед, који је прошле седмице задржао каматне стопе на постојећем нивоу, у септембру почети да попушта монетарну политику. Тржиште сада шпекулише да је 71 одсто шансе да ће Фед у септембру снизити камате за пола процентних бодова, а пре податка о запослености сматрало се да је извесно њихово смањивање за 0,25 процентних бодова.

Бонус видео