Напади поражених снага на СПЦ у Црној Гори не престају: Милогорци би да бришу српске хероје

Иако народ већ мјесецима свједочи оркестрираним нападима на Српску православну цркву, они не престају. На удару је поново споменик команданту Павлу Ђуришићу, што очито и даље боли оне који би најрадије да избришу сваки траг српског страдања и постојања на овим просторима.
[irp]Предсједник СДП-а и један од челника Европског савеза, Иван Вујовић, огласио се на мрежи X, тврдећи да је Црква „нелегално поставила кип злочинца“, док држава, како он каже, не реагује.
– „Какав је то само био ентузијазам у почетку: ‘Држава има механизме и вољу да одлучно реагује на сваки покушај нарушавања правног поретка’, отресито најави министарка. Само ту постоји једно важно али. Када СПЦ нарушава правни поредак некако волшебно окопне и ‘механизми’ и ‘воља’“ – поручио је Вујовић.
Он је додао да су, по његовим ријечима, Демократе и ПЕС мислили да је проблем ријешен измјештањем споменика у цркву:
– „Градоначелник Берана малтене постао народни херој. Само што су, наравно у незнању, превидјели да кип злочинца, био на постаменту у Горњем Заостру или у цркви ђе је сада, никакве разлике нема с аспекта легалности. И једно и друго једнако је нелегално“ – казао је лидер СДП-а.
Вујовић оптужује и министарку културе, тужилаштво и полицију за, како каже, ћутање и игнорисање тог питања. – „Јер они који су их довели на власт морају бити изнад закона. Дуг је дуг – и то је почетак и крај свега“ – закључује он.
[irp]Међутим, занимљиво је да се Вујовић и њему слични никада не сјете да помену срамну плочу у Морињу, којом се велича злочин над Србима. Тамо ћутање није проблем, али кад је у питању српски јунак, онда се подижу тензије и пријети „законима“ и „легалношћу“.
Јасно је да се напад на СПЦ и српски народ наставља, док се истовремено заборављају или чак оправдавају срамне странице из прошлости које стоје као опомена и срамота свих који данас држе лекције.
ИН4С
