Давудов циркус на точковима: „Шетачи“ из Новог Пазара ухваћени у смени страже

Давудов циркус на точковима: „Шетачи“ из Новог Пазара ухваћени  у смени страже

Фото: Принтскрин

Новопазарски „блокадери“ настављају да демонстрирају све, осим искрене бриге и доследности. Након што су се самопрогласили „шетачима“ у знак подршке протестима и наводно кренули пешке ка Новом Саду, јавност је још једном сведочила фарси у режији Давуда Делимеђца и његовог тима.

Јуче је код села Бресник забележена „смена страже“: једна група улази у кола, а друга, од четворо људи, излази пред камере да „пешачи“. Као и више пута до сада шетња траје само док траје снимање.

Посебну пажњу привлачи чињеница да се ради о другој фракцији „пешака“, коју предводи управо Делимеђац, човек који је раније ове године избачен из иницијалне групе блокадера због, како наводе извори блиски самом покрету, крађе новца из заједничке касе.

Наводно, Давуд је тада пао на полиграфском тесту, након чега је уследила озбиљна свађа и чак физички обрачун испред Државног универзитета у Новом Пазару. Инцидент је остао незваничан, али добро познат у новопазарским активистичким круговима.

Сада, неколико месеци касније, исти тај Давуд предводи свој „мобилни протест“, где су точкови бржи од ногу, а камера важнија од савести.

Васељенска