Магична биљка: Регулише крвни притисак, контролише дијабетес и лeчи болести коже!
Коријандер се користи у разним јелима и има оштру арому. Богат је дијеталним влакнима заједно са многим другим неопходним хранљивим састојцима.
Коријандер је биљка јединственог укуса и оштре ароме. Припада породици биљака Апиацеае и често се користи у сировом облику као украс у разним јелима. Може да побољша укус било ког јела и да га подигне својим препознатљивим укусом.
Што се тиче нутритивне вредности ове биљке, она је богата протеинима, витамином Ц и К. Садржи и калцијум, калијум, каротен и фосфор, гвожђе, магнезијум итд. Поред ових, ево још неких здравствених благодати овог биљка.
Лечи кожне болести
Коријандер има антисептична, антифунгална, антиинфламаторна и антимикробна својства која га чине ефикасним у лечењу кожних поремећаја попут сувоће и гљивичних инфекција. Такође је богат антиоксидантима и има дезинфекциона и детоксикациона својства.
Регулише крвни притисак
Висок крвни притисак може довести до различитих здравствених проблема. Коријандер помаже у снижавању крвног притиска. Опушта напетост крвних судова и помаже у смањењу ризика од разних кардиоваскуларних болести попут можданог и срчаног удара.
Коријандер се користи у разним јелима
Одржава здравље костију
Богат је калцијумом и другим есенцијалним минералима, те стога помаже у одржавању здравља костију и њиховој заштити од разних болести повезаних са костима попут остеопорозе, као и у одржавању трајности и поновног раста костију.
Здравље очију
Коријандер је богат антиоксидантима и минералима, заједно са антимикробним својствима која помажу у превенцији различитих очних болести попут коњунктивитиса. Спречава макуларну дегенерацију и поремећаје вида.
Има многобројне здравствене користи!
Контролише дијабетес
Коријандер стимулише лучење инсулина и смањује ниво шећера у крви. Стимулишући ефекти коријандера повећавају ниво инсулина у крви, што резултира падом нивоа шећера у крви.
[table id=1 /]
Новости
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.