Руски политиколог објаснио зашто Србија неће следити европски пример

русија

(фото:Илустрација)

Аналитичар Центра за експертску подршку политичких процеса Петр Колчин рекао је да Србија неће следити Европљане, неће уводити санкције Русији. У супротном, протести ће преплавити земљу, јер Срби имају братски однос према Русима, преноси 360 .

[irp]Према његовим речима, Европа од самог почетка кризе у Украјини покушава да убеди земље које тврде да су чланице ЕУ у заједничку кампању санкција. Међутим, Србија се већ 9 месеци бори са Немачком и Француском, које и тамо покушавају да је убеде.

„Наравно, Европска унија разуме сву дубину и специфичности пријатељских и братских односа Србије са Русијом, али ипак покушава да убеди руководство. Као што је председник Вучић много пута рекао, земља неће уводити санкције Русији“, рекао је Колчин.

Он је напоменуо да питање није само у дипломатском вектору који је Србија бирала протеклих деценија, већ и у високој подршци српског народа руском народу.

„Ако руководство Србије покуша да донесе ову одлуку, масовни протести ће једноставно преплавити земљу, а власт више неће моћи да функционише“, рекао је експерт.

[irp]Колчин је додао да се српски народ повезује као брат руског народа и да је спреман да заједно са њим прође кроз најтежа искушења историје.

Васељенска

Бонус видео