Да ли се еутаназија користи да би се задовољила потражња за трансплантацијом органа?
Да ли се еутаназија користи да би се задовољила потражња за трансплантацијом органа?
Озлоглашено је растуће лудило Канаде у употреби еугенике на свим нивоима. Небрига за патњу и људско достојанство старих и болесних достигла је невиђен ниво. Најновији подаци из статистичких истраживања у државама Албертаи Квебек, не остављају сумњу да земља клизи у свом односу према болеснима, старима, депресивнима и хендикепиранима у правцу убиства. Међутим, дијаболична стратегија канадске владе такође укључује убеђивање еутаназираних људи да донирају своје здраве органе како би друштву учинили двоструку услугу: да се убију, спасе друштво од трошкова заштите свог здравља, као и да донирају добре делове себе болесник. Инструментализација патње и тривијализација људског достојанства која има мало преседана у историји.
Све већи број пацијената тражи да им лекари „помогну” да умру, тражећи да им донирају органе за трансплантацију. Ово су резултати међународне студије која је показала да од четири земље у којима постоји ова пракса, у Канади се обавља највише трансплантација органа од пацијената намењених еутаназији. Извештај је први преглед све веће употребе ове нове праксе широм света. Преглед је спроведен 2021, а резултати су званично објављени у децембру 2022.
„Видели смо да сви раде у различитим правцима. Па смо рекли: ‘Добро, добро, хајде да почнемо међународну процену свих укључених земаља’, рекао је др Јоханес Мулдер, лекар за еутаназију из Зволеа, Холандија, у интервјуу за ЦТВ Њуз. Подаци прикупљени за чланак показују да ће у Канади, Белгији, Холандији и Шпанији 286 еутаназираних пацијената заједно обезбедити виталне органе за трансплантацију за 837 пацијената до 2021.
Још једна узнемирујућа вест стиже из Квебека: 15% давалаца органа је еутаназирано. Према подацима Трансплант Куебец-а, здравствене агенције одговорне за доступност органа у земљи, 2022. године „скоро 15 одсто“ давалаца органа „раније је користило негу умирања“. „Пракса донирања органа у контексту неге при умирању је новијег датума“, рекао је у саопштењу Силвен Лавин, директор сестринства и институционалне подршке у Трансплант Куебец. Прва два случаја су идентификована 2017. године. Ово „захтева велика прилагођавања уобичајене праксе Трансплант Куебец-а и медицинских установа, посебно у смислу чињенице да донатор мора бити свестан и способан да да сагласност“, каже Силвен Лавин. У протеклих пет година број давалаца органа се утростручио. Трансплант Куебец је прошле године добио “рекордан број” пријава. Донације органа добило је 483 становника Квебека. Према годишњем извештају који је објавила Комисија за збрињавање на крају живота, у покрајини постоји све већи број процедура „медицинске неге у случају смрти“ (погледајте Квебек: више од 5% смртних случајева је последица еутаназије или потпомогнутог самоубиства ). „Ово није само прилика да се повећа број донатора органа у Квебеку, већ и невероватна прилика да се оснажи више људи да имају користи од трансплантација“, рекла је Мартине Бушар, нова извршна директорка Трансплант Куебец. Поред Квебека, Белгије, Холандије, Канаде и „Ово није само прилика да се повећа број донатора органа у Квебеку, већ и невероватна прилика да се оснажи више људи да имају користи од трансплантација“, рекла је Мартине Бушар, нова извршна директорка Трансплант Куебец. Поред Квебека, Белгије, Холандије, Канаде и „Ово није само прилика да се повећа број донатора органа у Квебеку, већ и невероватна прилика да се оснажи више људи да имају користи од трансплантација“, рекла је Мартине Бушар, нова извршна директорка Трансплант Куебец. Поред Квебека, Белгије, Холандије, Канаде иШпанија дозвољава донацију органа након еутаназије или потпомогнутог самоубиства (погледајте Еутаназија и донација органа: „резултати“ Шпаније). Будимо искрени, ако се овај пакао легализације еутаназије настави, бићемо на челу новог глобалног тржишта за људске органе. А то ће значити потпуну дехуманизацију планете.
Васељенска/Ифамњуз
Бонус видео
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.