Нова.рс. признала: ЦНН пустио текст о протестима „Србија против насиља“

протест

(Фото: Весна Веизовић / Васељенска)

Нова.рс. признала: ЦНН пустио текст о протестима „Србија против насиља“.

Амерички ЦНН је око пола сата пред званичан почетак трећег мирног протеста „Србија против насиља“ пустио „хитну вест“ у којој анализира дешавања у Србији протеклих недеља.

[irp]Незадовољство грађана у Србији је, како наводе у овој анализи, експлодирало након две масовне пуцњаве – у Основној школи „Владислав Рибникар“ на Врачару и у селима у околини Младеновца.

Како овај амерички медиј подсећа, у те две пуцњаве је страдало 18 особа, а 21 је повређена, након чега је председник Србије Александар Вучић најавио увођење стргоих мера, поготово у вези са контролом оружја и муниције.

„Ово је лице Београда које се мења“, рекао је Франсис О’Донел, бивши званичник Уједињених нација, који је у Србији био и 2.000. године.

Нова.рс

Бонус видео