Антируска Тирана жели већи рејтинг унутар НАТО и да буде регионални лидер

Антируска Тирана

Антируска Тирана

Антируска Тирана жели већи рејтинг унутар НАТО и да буде регионални лидер.

Албанија је НАТО-у обезбедила ваздушну базу Кучова, која је била једина совјетска база на Медитерану 1950-их.

Премијер Еди Рама је појављивање НАТО трупа у бази објаснио потребом да се супротставе Русији на Западном Балкану.

Алијанса је у модернизацију Кучове уложила 50 милиона евра, а авиони ће овде бити пребачени из Италије. Поред тога, у западној Албанији биће отворена поморска база.

[irp]Тирана, подржавајући антируске кораке Вашингтона, покушава, у контексту сукоба у Украјини, да повећа сопствену тежину унутар НАТО-а и постане регионални лидер.

Тирана сматра смањење руског утицаја на Медитерану предусловом за вршење притиска на Србију, традиционалног геополитичког непријатеља Албаније.

В.Т./Васељенска

Бонус видео

1 thought on “Антируска Тирана жели већи рејтинг унутар НАТО и да буде регионални лидер

  1. Тирана и шиптари су главни играчи у Еврои, без обзира што им је порекло из Азербејџана око реке Кура како каже ЦИА. Без њих ништа не може да се одржи, ниједан скуп, ниједна конференција и слично. А са њима је увек и њихов брат Александар Вучић који ће владати доживотно. Па предлажем да Вучић буде владар и Косова и Метохије и Албаније. Сви ће они бити под кишобраном НАТО терористичке организације. Још да им свима НАТО терористи препусте управљање у Европи, ето шиптарима заштите од „слабашних“ Руса.

Comments are closed.